להיות נינוחה ונוכחת במעוז הגברים: ישיבת הנהלה

כך תשרדי במעוז הגבריותמי מאתנו, שהיא בכירה כזו או אחרת, לא חוותה את הרתיעה מכניסה לישיבת הנהלה?
ברוב ישיבות ההנהלה – הרוב הוא גברי מובהק.
רוב גברי מובהק שמסתכל עליך, במיוחד אם את יחסית צעירה או חדשה בתפקיד, ותוהה מה בדיוק תוכלי לתרום לו…

אז… הנה כמה טיפים של עשי ואל תעשי במצבים שהם לכאורה נשלטי גבריות:

ברומא תנהגי כמו רומאית? נכון רק למין הגברי בכל מה שנוגע לישיבות הנהלה. העוצמה שלך – נובעת מהעובדה שאת נשית. היא נובעת המקום שבו את שקטה עם עצמך. תוותרי על להיות "כמוהם". תבחרי להיות כמוך.

• דעות שונות הן בריאות וחשוב שתשמרי על הדעה שלך מבלי לחשוש מדעתם של האחרים. זיגזוג בין דעות בכירים רק לשם שמירה על מקומך ייתפסו כחולשה – ובינינו – בצדק. יש לך דעה? הביעי אותה. חושבת שמישהו אחר צודק? קבלי את דעתו מבלי להיבהל. חושבת שהוא טועה? עמדי בכבוד על דעתך.

• בכבוד. מילת מפתח. במיוחד מול גברים. יהיה הגבר מתקדם ככל שיהיה – בנוגע לאגו – לא מכירה אחד שנפטר ממנו. ואם יש כזה, הוא לא מהסוג שיושב בישיבות הנהלה.
ולכן – שימרי על כבודו בשבילו. ובשבילך. גבר שהאגו שלו נפגע – מנוהל מהפגיעה הזו.

• בכל מה שנוגע ללבוש? בעיניי, כל דבר המכבד אותך – מכבד אותך. אין דבר נכון יותר או נכון פחות בנוגע ללבוש. נכון הוא כל בגד בו את מרגישה נוח ושמבטא מי את או מי שאת מבקשת להיות.

• אם את מעוניינת שיתייחסו אליך כאל מקצוענית – היי מקצוענית. זה מתחיל במידע המלא שתוודאי שאת יודעת היטב לפני שאת חולקת אותו ונגמר בדרך ההתבטאות הכוללת נתונים רלוונטיים. לעיתים יש מקום לתחושות הבטן, שאצלנו הנשים הן רלוונטיות ביותר, אבל לא תמיד. ללמוד מתי להביע אותן בביטחון יהיה נכון לתדמית המקצועית שלך.

• והעיקר – לא לפחד כלל. כשהם, הגברים, מסתכלים עליך בישיבת הנהלה – הם חוששים הרבה יותר.. לרובם יש צורך בסיסי להרשים אותך והם יצאו מגדרם לעשות את זה.

לישיבת ההנהלה הבאה – צאי מצוידת באסרטיביות נשית ובביטחון מקצועי ותעניקי להם מהידע והיכולת שלך!
על הכותבת:  מירב לשם גונן היא אמא לחמישה ילדים. בעברה הייתה מנהלת צוות במחקר ופיתוח, מנהלת שיווק ואחראית על אתר טכני בחברה גדולה.

כיום היא משמשת גם כמנטורית ומלווה נשים שנמצאות בצמרת או בדרכן לשם, שהמאפיין המרכזי שלהן הוא מוטיבציה עזה להצליח, תחושה של אחריות אישית לחייהן, ותחושת מחויבות לעצמן, להצלחתן ולהצלחת האנשים שסביבן.

ליצירת קשר:
מייל: MeiravLeGo@gmail.com
נייד: 0506395707
פייסבוק: https://www.facebook.com/WildOrchidCoaching – מירב לשם גונן סחלב פראי

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *